Makaleler » Genel


Kedileri Adeta 'Çıvdığtan' Mucize: Kedi Otu

Botanikte Nepeta Cataria olarak geçen kedi nanesinin, içerisinde bulunan bir çeşit yağ sayesinde kedilerin modunu yükseltici bir özelliği var.

devamı için tıklayın

Kediler, Bizi Düşündüğümüzden Daha Fazla Seviyorlar

Kediler üzerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre kediler, insanları düşünüldüğünden daha fazla seviyorlar.

devamı için tıklayın

Hayvan Ticaretine Hayır! Cins Kediler Neden Acı Çekiyorlar?

Ekonomik hayatımızın üzücü bir gerçekliği olan her şeyi metalaştırma ve paraya dönüştürme hırsı hem insanları hem de doğamızı gün geçtikçe daha fazla hırpalıyor.

devamı için tıklayın

Evdeki Kedi ve Köpeklere Mikroçip ve Pasaport Zorunlu Hale Geliyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliği ile evlerinde kedi, köpek veya gelincik besleyenlerin ev hayvanlarına kimlik çıkartması zorunlu hale getiriliyor.

devamı için tıklayın

Catzone 4 Mevsim Kedi Takvimi 2018 Masaüstü Arka Planlarını İndirin!

Müşterilerimize hediye olarak gönderdiğimiz Catzone 4 Mevsim Kedi Takvimi 2018 tasarımlarımızı bilgisayar ve telefonlarınıza indirebilirsiniz. // Now you can take your Catzone 4 Seasons Cat Calendar 2018 wallpapers for free! (Mobile or desktop)

devamı için tıklayın

Kediniz Açısından: Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kedinize en uygun kedi kumunu seçmek, evde kedi beslemenin altın kurallarından birisidir. Ancak bu seçimi, üstelik de kediniz açısından nasıl yapacağınızdan pek emin değilseniz bu makaleye bir göz atın :)

devamı için tıklayın

Catzone 4 Mevsim Kedi Takvimi Hediyesi 2018'e Hazır!

Bundan önceki senelerde olduğu gibi, bu yıl da müşterilerimize hediye olarak göndereceğimiz Catzone 4 Mevsim Kedi Takvimi tasarımlarımızı tamamladık. Ancak bu sefer sizler için, önceki iki yıldan farklı olarak, masaüstü takvimi değil; duvar takvimi tasarı

devamı için tıklayın

Evcil Kediler Sahiplerini, Kendilerini Domine Eden ''Daha Büyük Bir Kedi'' Olarak Görüyor!

Kulağa ne kadar "hissiyatsızlık" ya da "hayvan sevmemezlik" gibi gelse de, Bristol Üniversitesi Veterinerlik Bilimi Bölümü antrozooloji (hayvan-insan etkileşimi) profesörlerinden olan ve tam 30 senesini kedi davranışlarını anlamaya harcayan Dr. John Brads

devamı için tıklayın

Kedi Kumu Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kediniz için en uygun kedi kumunu seçmeye kalktığınızda, etrafınızda yer alan farklı marka ve fiyatlarda kedi kumları kafanızı karıştırıyor olabilir. Üstelik kedinizin, satın aldığınız kumu beğenip beğenmeyeceği de ayrı bir sorundur.

devamı için tıklayın

Ev Kedileri Sokakta Yaşayabilir Mi?

Evde yaşayan kedilerin sokak kedilerine göre hareket kabiliyetleri daha düşüktür ve sokak hayatına karşı becerileri gelişmemiştir. Bu nedenle kendilerini başka hayvanlara ve sokaktaki diğer kedilere karşı koruyamazlar. Ayrıca ev kedilerinin trafik refleks

devamı için tıklayın

Kedinizin Kumu Neden Kokuyor?

Evde beslenen kediler için özel tuvalet kapları içerisine çeşitli özelliklere sahip kedi kumları konulur ve bu kumlar ile ilgili en çok gelen şikayet ise kötü kokudur. Bu kötü kokuların pek çok olası sebebi vardır ve eğer önünü alamazsanız kötü kokular ev

devamı için tıklayın

Kedinize Daha Fazla Su İçirmenin Yolları

Özellikle yaz aylarında su ihtiyaçları artan kedilerin, her gün ihtiyaçları olan sıvı miktarını düzenli olarak almaları oldukça önemli. Peki, kedinize bu sıcak aylarda nasıl daha fazla su içireceksiniz?

devamı için tıklayın

Kedinizi Elektrikli Süpürgeden Korkmaması İçin Eğitebilir Misiniz?

Muhtemelen sizin de kediniz elektrikli süpürgeden çok korkuyor. Peki, bunun sebebini biliyor musunuz? 

devamı için tıklayın

Kediler Neden Geceleri İnsanlardan Daha İyi Görür?

Herkesin bildiği gibi kedilerin gözleri karanlıkta sarımsı ya da yeşilimsi bir renkte parlar Bu parlamanın sebebi kedi gözündeki retinanın hemen arkasında, ayna benzeri bir zarın oluşudur.

devamı için tıklayın

Yavru Kediniz Neden Kedi Kumu Yiyor?

Kedi yavruları bir ya da birkaç kez kedi kumu yiyebilir ve bir bunu bir daha yapmazlar. Bazıları ise bu davranışı sık sık tekrarlayabilirler. Peki ya bunu neden yapıyorlar?

devamı için tıklayın

Kedinizin Kum Kabını Düzenli Temizlemezseniz Ne Olur?

Kediler her ne kadar eğitilme konusunda direnmeye müsait, özgür ruhlu hayvanlar olsalar da iş tuvalet eğitimine gelince her şey kolaylaşır. Çünkü kediler, bildiğiniz üzere, oldukça titiz hayvanlardır ve içgüdüsel olarak tuvaletini yaptığı kumu kapatma...

devamı için tıklayın

Kediniz Tuvaletini Neden Kum Kabının Dışına Yapıyor?

Bunun iki sebebi olabilir: Birincisi, eğer kedinizin kum kabı yeterince temiz değilse bir süre sonra dışkısını evin başka köşelerine yapmaya başlayabilir. Bu nedenle kedinizin kumunu her gün bir kürekle temizleyin ve...

devamı için tıklayın
 
Önceki | Sonraki
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır